• Dolar Alış 6.0857TL
  • Dolar Satış 6.0614TL
  • Euro Alış 6.8088TL
  • Euro Satış 6.7816TL

Türk hava sahası o uçaklara kapatıldı

, 0 Yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, uçuş emniyetini teminen önemli bir karar aldı.

Türk hava sahasının Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi hava araçlarına kapatıldığı bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uçuş emniyetini teminen Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi uçakların Türk hava sahasındaki uçuşları durdurulmuştur ancak söz konusu hava araçlarının ülkemiz içinde, ülkemize veya ülkemizden yapılacak olan yolcusuz intikal uçuşları hariç tutulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Genel Sekreteri Okan Üreksoy, söz konusu kazaların ve alınan kararların ardından Yeni Şafak’a yaptığı açıklamada önemli bilgiler verdi. Endonezya ve Etiyopya’daki kazaların her ikisinin de çok benzer olduğuna dikkati çeken Üreksoy, “Kazaların kısa aralıklarla ve birbirine çok benzer sebeplerle meydana gelmesi, ‘Acaba tüm uçaklarda bir sorun mu var?’ sorusunu beraberinde getirdi” dedi.

Boeing’in acilen tedbirler alacağını ve işin tüm yönleriyle detaylıca incelenip ortaya her şeyin görülebileceği bir raporun çıkacağını anlatan Üreksoy, şöyle devam etti: “Türkiye’nin rapor gelene ve işler netleşene kadar aldığı ‘yerde bekletme’ kararını çok önemli buluyoruz. Emniyet yönünden son derece değerli, uçuş güvenliğini öne alan bir yaklaşım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Content is protected !!