• Dolar Alış 6.0857TL
  • Dolar Satış 6.0614TL
  • Euro Alış 6.8088TL
  • Euro Satış 6.7816TL

TBMM’ye girmek isterken yakalandı

, 0 Yorum

DHA’nın haberine göre, bugün saat 15.00 sıralarında TBMM’ye gelen biri kadın 2 kişi, iddiaya göre, CHP’li bir İstanbul milletvekilinin adını vererek ziyaretine geldiklerini belirtti. Meclis giriş kapısında rutin kimlik kontrolünün ardından 2 kişinin kimliklerinden Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. GBT sorgulamaları sırasında iki kişinin DHKP/C terör örgütü ile bağlantıları olduğu anlaşıldı.

Güvenlik görevlilerinin üst araması yapmak istediği 2 kişinin direnmesi üzerine bir süre arbede yaşandı. İddiaya göre, kargaşa sırasında 2 görevliyi kesici bir aletle yaralayan şüpheliler, müdahale sonucu etkisiz hale getirildi. Şüphelilere yapılan üst aramalarında ise bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu. Gözaltına alınan 2 şüpheli ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

ŞÜPHELİLERİN DHKP/C ÖRGÜTÜ İLE BSAĞLANTILARI TESPİT EDİLDİ

Meclise girmeye çalışırken üzerlerinde bomba süsü verilmiş düzenekle yakalanan DHKP/C terör örgütü ile irtibatları olduğu belirlenen şüphelilerden M.Z. hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından (5) açık ceza dava dosyası bulunduğu belirlendi.Terör örgütü DHKP-C bağlantılı iki kişi TBMM’ye girmeye çalışırken yakalandı. Yakalananlardan birinin arama kaydı olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Content is protected !!