• Dolar Alış 5.9122TL
  • Dolar Satış 5.8886TL
  • Euro Alış 6.5869TL
  • Euro Satış 6.5607TL

Gece yarısı flaş gelişme! Maltepe’de sayımlar durdu Tam Binali Yıldırım’a

, 0 Yorum

Maltepe’de flaş bir gelişme yaşandı… Yeniden sayım devam ederken iki gündür bazı memurların tutanaklara imza atmayarak sayımı durdurmaya çalıştıkları öğrenildi.

Gelen bilgilere göre, YSK ve İlçe Seçim Kurulu, imza atılmasa bile sayımın devam etmesi yönünde karar aldı. Ancak söz konusu duruma ilişkin flaş bir gelişme yaşandı ve Maltepe’deki sayım durdurularak bir toplantı kararı alındı.

Sayımın yeniden başlayabilmesi için İlçe Seçim Kurulu’ndan çıkacak karar bekleniyor.

SAYIMDA SON DURUM

Yapılan bilgilendirmeler göre son sayım rakamları şöyle:
Ekrem İmamoğlu 4.1701091

Binali Yıldırım 4.156.091

FARK 13.907

Sayılan sandık oranı %99,3

Neler olmuştu?

CHP’nin teklifi üzerine Maltepe’deki oy sayımında kurul sayısının artırılması kararlaştırılmış; ancak sayım devam ederken AK Parti ve MHP’li temsilciler ile CHP’liler arasında tartışma yaşanmıştı. Bir süre sayıma ara verilirken İlçe Seçim Kurulu oy sayımına cumartesi sabahı başlama kararı almıştı.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde önceki gün yaşanan arbedenin ardından YSK Maltepe İlçe Temsilciliği olayı tutanak altına almış ve bina için bazı güvenlik önlemlerinin alınmasına hükmetmişti.

Maltepe 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Süleyman Bayer, 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Bahar Efe ve Müdür Vekili Emel Kaplan’ın imzası bulunan tutanakta; Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde bulunan Galeri A salonuna terminallerde sayım esnasında gruplara gözlemci sıfatıyla siyasi partiler tarafından bildirilen kişiler ve 2’şer milletvekililenin dışında başka hiçbir kimsenin alınmaması kararlaştırılmıştı. Kararda ayrıca; “Salon girişinde bulunan boş camlı alan önünde çay servisi yapılmasın” ifadelerine yer verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Content is protected !!