• Dolar Alış 5.9122TL
  • Dolar Satış 5.8886TL
  • Euro Alış 6.5869TL
  • Euro Satış 6.5607TL

Elinde yazının kaynağı çözülemedi

, 0 Yorum

Yaşlı teyze bir düş görür. Düşünden sonra Umreye gider. Ayrı olarak gördüğü düşten itibaren Eskişehir’de Medine Camii’nin yapılmasını da sağladı. Gelelim olayımıza Umre’de bulunurken ikindi namazı kılar o sırada soluğunun bir anda kesildiğini ve akabinde Allah’ın kendisine öbür tarafı gösterdiğini söyledi Aynur Eken. Sözlerine ise devam etti:

Umre’tabir takriben Kabe’yle aramda on metre var idi. Tavaf edip çıktım. İkindi namazını kılarken, yalnızca soluğumun gittiğini hissettim. ÖIdü demişler bana. Orada ne kadar kaldım, nasıl çıktım daha bilmiyorum. Fakat ben öbür tarafa gittim, Rabbim bana gösterdi. Orada çok güzel yerler gördüm, neyin ne olduğunu gördüm. Toprağın, kabrin altını dahi gördüm. Orada bir şeyler gördükten sonra kalkayım derken sıçradım. ÖImemiş dediler. ÖImemiş diye yanımdaki arkadaşım ağlamış. Elimi yüzümü yıkadılar, kapıya da götürdüler.

Beni hastaneye götürdüler. Ben gittim geri geldim, Allah beni orada isteseydi bir hikmeti var götürmüştü. Ne kadar vakitte geri getirdi onu Rabbim biliyor. ‘Götürmeyin’ dedim, beni önce Türk hastanesine, sonra bizde makine yok, ilaç yok, belki kalp krizi olabilir diye Arapların hastanesine götürdüler. Orada 3-4 saat yattım. ‘Beni çıkarın’ dedim çıktım. Aynur Eken, sonrası gün yeniden ikindi zamanında uzun boylu, elini ve yüzünü görmediği, başkalarının ise hiç fark etmediği birisinin yanına gelerek, elini öptüğünü söyledi.

Yanına gelen kişinin elini öptükten sonra, “Allah ismini senin eline yazdı teyze” dediğini iddia eden Eken, sözlerine şöyle devam etti: “Ertesi gün ikindi zamanı, bu arada; böyle ince, uzun boylu, kapalı hiçbir yeri gözükmüyor biri geldi. Türkler ve yanımda birkaç kişi vardı onlar görmemiş. Geldi yanıma, önüme dikildi. ‘Hacı anne bu elini bir öpebilir miyim?’ diye konuştu. Bende ‘Niçin kızım?’ dedim. ‘Öpeyim de söylerim’ dedi. Elimi kaldırdı, öptü, kokladı, başına koydu, sonra aldı kalbine koydu.

‘Allah’ım, hamd-ı şükürler olsun, sübhanallah elhamdülillah. Sen sevdiğin mukaddes kulunu götürdün. Eline ismini yazdın. Ben de görevimi yerine getirdim’ dedi. Sonra, ‘teyze Allah ismini senin eline yazdı. Buraya Allah yazdı. Bunu Allah’ın sevdiği kulları görsün. Sevmediği görmesin’ deyip oradan kayboldu.” Elinde beliren Allah yazısını gördükten sonra duygulanıp ağlamaya başladığını anlatan Eken, şöyle devam etti: “Ben, o gittikten sonra elime baktım Allah yazıyor. Gördüm, ağlamaya başladım. Tabii Araplar da gördü. Onlar da öpmek için sübhanallah diyerek hücum etti. Çiğneneceğim diye oradan arkadaşlarla ayrıldık başka bir bölüme gittik.”

Seçkin şehrimiz Eskişehir’de hayatını sürdüren “Türkiye’nin ilk kadın cami dernek başkanı” Aynur Eken, düşünde gördüğü camiyi şehre kazandırdı- Eken: – “Camimizin kubbelerinde Medine’nin toprağı var. Çocukluğumdan beri hayır işleriyle uğraşıyorum, hayatım bunlarla geçti. Burası Allah’ın hanesi. Allah bana güç kuvvet verdi, Medine’nin şubesini buraya getirdim, çok mutluyum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Content is protected !!