• Dolar Alış 5.9122TL
  • Dolar Satış 5.8886TL
  • Euro Alış 6.5869TL
  • Euro Satış 6.5607TL

20 SANİYE BEKLEYİN VE…

, 0 Yorum

BAŞ PARMAĞINIZI İKİ KAŞINIZIN ORTASINA KOYUP 20 SANİYE BEKLEYİN VE MUCİZEYE ŞAHİT OLUN ! Dolan sinüslerinizi ve tıkalı burnunuzu açmanın pratik bir yolunu denemek ister misiniz? İşte tıkalı burun açan yöntem

DOLU SİNÜSLERİ:

Dolu sinüsleri açmak için oldukça etkili olduğu söylenen bu yöntemi deneyebilirsiniz. Dilinizi üst damağınıza yerleştirin ve ittirin.İki kaşınızın arasına parmağınızı koyup baskı uygulayın. Bu şekil 20 saniye bekleyin. Sinüzleriniz açılacak ve burnunuz akmaya başlayacak.Burun iki nedenle tıkanabilir. Birincisi; polen, toz, hayvan tüyü ve diğer alerjenlere maruz kalındığında burun içinde bulunan kan damarlarının şişmesi, ikincisi ise; yine alerjik veya hastalığa bağlı olarak mukus üretiminin armasıdır.

Tıkalı burun, solunum güçlüğü, burun akıntısı, burunda kaşıntı ve ağızdan nefes alıp vermek zorunda kalındığı için ağız kuruluğuna yol açar. Tıkalı burnu evde açmak için bazı reçeteler var, ancak burun akıntısı kanla birlikte görülüyorsa veya burnunuz 10 günden fazladır tıkalıysa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.Tuzlu Su Yarım bardak ılık suda erittiğiniz yarım çay kaşığı tuzu burnunuza damlatarak tahrişi azaltabilir ve burun tıkanıklığını hafifletebilirsiniz. Tuzlu su, mukusun dışarı atılmasına yardımcı olur ve çocuklarda da kullanılabilir.

Tuzlu suyu burnunuza şiddetli çekmeyin çünkü genzinize kaçarak yakabilir. Sırt üstü uzanın ve varsa damlalıkla damlatın. Bir burun deliği için 4-5 damla yeterli olacaktır. Etkisini göstermesi için 5-10 dakika bekleyin.Papatya Buharı Sakinleştirici etkisi bulunan papatya çayının buharı tıkalı burnu açmak içinde kullanılabilir. Bir tencereye 2-3 bardak dolusu su doldurup kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağı kapatın ve 10 dakika kadar soğumasını bekleyin.Hafif soğuduktan sonra 6-7 adet papatya çayı poşetini suya koyun ve tencerenin kapağını kapatıp 5 dakika bekleyin.Daha sonra tencerenin kapağını açarak çayın buharını burnunuzdan solumaya çalışın ve buhar etkisini kaybedinceye kadar devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Content is protected !!